WSPÓŁPRACA PAKIET GOLD

Pobierz e-booki

Kliknij w przycisk, aby pobrać e-book. Zostanie on zapisany na Twoim urządzeniu.

POBIERZ E-BOOK 12 SURÓWEK

ZDROWE PYSZNOŚCI część 1

ZDROWE PYSZNOŚCI część 3

POBIERZ E-BOOK

ZDROWE PYSZNOŚCI część 2

TALERZ NA PARTY

E-book chlebki

BONUSOWE FILMY

Często zadawane pytania

Czy mogę mieszać posiłki w dniach jadłospisu?

Odp.: Jeśli nie odchudzasz się i nie masz żadnej jednostki chorobowej zaburzającej metabolizm to TAK, niestety jeśli pracujemy nad zmniejszeniem masy ciała to NIE. Każdy dzień indywidualnego jadłospisu ma wyliczony skład makro składników tak, żeby uzyskać efekt odchudzania. Staram się dostosować do potrzeb każdego podopiecznego i tego jak ma wyglądać jadłospis oraz zawarte w nim posiłki.

Czy ja mogę ten produkt ….?

Odp.: Jeśli ten produkt znajduje się w produktach zalecanych, a nie zabronionych to TAK. Pamiętaj, aby czytać skład na danym produkcie. Przykład kaszy, w czasie wizyty informuję o zamianie danej kaszy na inną, ale w przypadku zabronionej np. pszenicy użycie kaszy kuskus jest przeciwwskazane, ponieważ to czysta pszenica.

Jeśli jestem głodna, co mogę zjeść?

Odp.: Pamiętaj, że w przeciągu ok. 3 dób od zmiany nawyków żywieniowych, ilości spożywanych posiłków oraz ich jakości, następuje tzw. głóg psychiczny i obkurczanie się żołądka, które mogą dawać uczucie głodu, niepokoju. W takiej sytuacji zalecam spożywanie warzyw o niskim indeksie glikenicznym tj. pomidor, papryka, cukinia, ogórek, sałaty, kiszonki, kapusty, zielone liście. Pamiętaj o niedodawaniu dipu z oleju i majonezu, ponieważ wtedy dodajesz kalorii do dodatkowego posiłku.

Czy mogę jeść owoce kiedy chcę?

Odp.: NIE, owoce są węglowodanem czyli są posiłkiem kalorycznym. W momencie odchudzania , zaburzeń metabolicznych należy pamiętać o odpowiedniej zawartości składników odżywczych wyliczonych do potrzeb kuracji dietetycznej.

Dlaczego mam wzdęcie po owocach popołudniu?

Odp. Owoce przede wszystkim są posiłkiem i nie powinniśmy jeść ich między posiłkami. Dodatkowo pamiętaj o spożywaniu surowych owoców do 12 przed obiadem. Wtedy zazwyczaj dostarczasz do układu pokarmowego gotowane produkty, tłuszcze i białko. W takiej sytuacji mieszanina gotowanego i ciężkostrawnego posiłku może powodować fermentację za udziałem owoców.

Nie lubię wody, czy mogę dolać soku?

Odp.: Sok owocowy tak jak w sytuacji owoców jest to węglowodan, czyli powinien wchodzić w skład posiłku porannego. Zamiast tego można dodać liść mięty, plaster cytryny (jest wyjątkiem).

Czy mogę pić gazowaną wodę?

Odp.: Nie, ponieważ CO2 zakwasza a w kuracji dietetycznej chodzi o odkwaszenie ciała.

Dziękuję za wsPÓŁPRACę!