WSPÓŁPRACA PAKIET GOLD

Dziękuję za zaufanie!

Obejrzyj poniższy filmik, aby dowiedzieć się,
w jaki sposób będzie przebiegać nasza współpraca.

Co tutaj znajdziesz?

Kliknij w przycisk, aby przejść do odpowiedniej sekcji, lub przesuń palcem w dół ekranu.

Zadanie domowe – jadłospis »

Zadanie domowe – badania »

informacje o współpracy »

często zadawane pytania »

Twoje zadanie domowe

JADŁOSPIS

Bardzo proszę o pobranie jadłospisu i wypełnienie go wszystkimi informacjami o posiłkach, jakie spożywasz w ciągu tygodnia. Ten jadłospis posłuży jako podstawa do zmiany nawyków.

Badania do wykonania

Bardzo proszę o pobranie, a następnie wykonanie badań z listy, którą dla Ciebie przygotowałam. To bardzo ważny krok, który jest podstawą do naszej dalszej współpracy.

Informacje o współpracy z dietetykiem

1. Forma przesyłania dokumentów

Wszelkie dokumenty, dzienniczek żywienia , wyniki badań, należy przesyłać w załącznikach, nie w treści wiadomości. Załączniki powinny być w formie pliku pdf,jpg, doc, xls, a pliki nie powinny przekraczać 500kb pamięci.

2. Po zakończonej konsultacji 

Dietetyk nie odpowiada mailowo na pytania, które nie zostały zadane podczas rozmowy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy w trakcie rozmowy ustalono z dietetykiem potrzebę dosłania dodatkowych wyników badań lub informacji.

3. Pytania dotyczące planu żywieniowego

Po otrzymaniu planu żywieniowego, zgodnie z zasadami opieki mailowej, można wysłać pytania w temacie otrzymanego planu do 7 dni. Pytania które nie dotyczą planu żywieniowego , a dotyczą stanu zdrowia, wyników badań, prośbą o komentarz po odbytej konsultacji z lekarzem, są traktowane jako konsultacje pilne i wymagają dokonania dodatkowej opłaty.

4. Maile z pytaniami po konsultacji

Ze względu na to, że każdy dzień pracy rozplanowany jest godzinowo albo na pisanie indywidualnych planów żywieniowych, albo na konsultacje, albo na pracę z grupą, dietetyk nie udziela odpowiedzi na pytania, które nie zostały zadane podczas konsultacji. Pytania, które pojawią się między konsultacjami należy zebrać w listę i przedstawić podczas spotkania  zaplanowanego lub konsultacji pilnej. Przyczyną takich zasad jest poświęcanie czasu opłaconego na  napisanie planu żywieniowego na  odpisywanie na maila i analizę sprawy osoby która miał swój czas w trakcie jej wizyty.

5. Konsultacja pilna

Jeśli sytuacja jest pilna, można wykupić płatną konsultację pilną. Należy w takiej sytuacji wysłać maila i ustalić dogodną datę na konsultację online lub telefoniczną i dokonać opłaty za taką konsultację.

6. Zmiana terminu konsultacji

Umówioną konsultację można przełożyć na inny termin, o ile jest wolne miejsce w grafiku. Należy się w tej kwestii zgłosić minimum 3 dni przed planowanym terminem konsultacji. Nieobecność na umówionej konsultacji ( wizyta online czy wizyta w gabinecie), rezygnacja z konsultacji na 3 dni lub mniej dni przed jej terminem  oraz brak kontaktu skutkuje utratą zarezerwowanego terminu bezpowrotnie  bez możliwości zwrotu dokonanej opłaty. 

7. Plan żywieniowy

Po konsultacji, zaplanowaniu i  akceptacji planu żywieniowego wysyłam nr konta, a po zaksięgowaniu wpłaty na koncie siadam do pracy z jadłospisem.

Czas oczekiwania na dietę wynosi do 7 dni roboczych licząc od dnia zaksięgowania na koncie.  Nie pracuję w weekendy, święta, w czasie urlopu i w dni ustawowo wolne od pracy.

Po otrzymaniu zamówienia na dietę nie ma możliwości jej modyfikowania (np. zapomniałam powiedzieć jeszcze, że nie lubię lub mam wzdęcie po ogórku) jest natomiast możliwość konsultacji i zastosowania po spotkaniu zamienników do tego.

Dieta  może zawierać 3-5 posiłków i jest rozpisana na 2-4 tygodni w zależności od usługi. Dieta w grafiku zaczyna się poniedziałkiem ale można ją zacząć w innym dniu tygodnia. Podopieczny musi posiadać wagę kuchenną, ponieważ nie wszystkie produkty da się określić miarą kuchenną.

Często zadawane pytania

Czy mogę mieszać posiłki w dniach jadłospisu?

Odp.: Jeśli nie odchudzasz się i nie masz żadnej jednostki chorobowej zaburzającej metabolizm to TAK, niestety jeśli pracujemy nad zmniejszeniem masy ciała to NIE. Każdy dzień indywidualnego jadłospisu ma wyliczony skład makro składników tak, żeby uzyskać efekt odchudzania. Staram się dostosować do potrzeb każdego podopiecznego i tego jak ma wyglądać jadłospis oraz zawarte w nim posiłki.

Czy ja mogę ten produkt ….?

Odp.: Jeśli ten produkt znajduje się w produktach zalecanych, a nie zabronionych to TAK. Pamiętaj, aby czytać skład na danym produkcie. Przykład kaszy, w czasie wizyty informuję o zamianie danej kaszy na inną, ale w przypadku zabronionej np. pszenicy użycie kaszy kuskus jest przeciwwskazane, ponieważ to czysta pszenica.

Jeśli jestem głodna, co mogę zjeść?

Odp.: Pamiętaj, że w przeciągu ok. 3 dób od zmiany nawyków żywieniowych, ilości spożywanych posiłków oraz ich jakości, następuje tzw. głóg psychiczny i obkurczanie się żołądka, które mogą dawać uczucie głodu, niepokoju. W takiej sytuacji zalecam spożywanie warzyw o niskim indeksie glikenicznym tj. pomidor, papryka, cukinia, ogórek, sałaty, kiszonki, kapusty, zielone liście. Pamiętaj o niedodawaniu dipu z oleju i majonezu, ponieważ wtedy dodajesz kalorii do dodatkowego posiłku.

Czy mogę jeść owoce kiedy chcę?

Odp.: NIE, owoce są węglowodanem czyli są posiłkiem kalorycznym. W momencie odchudzania , zaburzeń metabolicznych należy pamiętać o odpowiedniej zawartości składników odżywczych wyliczonych do potrzeb kuracji dietetycznej.

Dlaczego mam wzdęcie po owocach popołudniu?

Odp. Owoce przede wszystkim są posiłkiem i nie powinniśmy jeść ich między posiłkami. Dodatkowo pamiętaj o spożywaniu surowych owoców do 12 przed obiadem. Wtedy zazwyczaj dostarczasz do układu pokarmowego gotowane produkty, tłuszcze i białko. W takiej sytuacji mieszanina gotowanego i ciężkostrawnego posiłku może powodować fermentację za udziałem owoców.

Nie lubię wody, czy mogę dolać soku?

Odp.: Sok owocowy tak jak w sytuacji owoców jest to węglowodan, czyli powinien wchodzić w skład posiłku porannego. Zamiast tego można dodać liść mięty, plaster cytryny (jest wyjątkiem).

Czy mogę pić gazowaną wodę?

Odp.: Nie, ponieważ CO2 zakwasza a w kuracji dietetycznej chodzi o odkwaszenie ciała.

Do zobaczenia na PIERwszej konsultacji!