Lato coraz bliżej, co oznacza, że coraz więcej osób pragnie się do niego przygotować. W moim gabinecie obserwuję to co sezon. To mnie i cieszy i martwi jednocześnie. Uważam bowiem, że o swoją sylwetkę należy dbać każdego dnia. Dla mnie szczupła sylwetka oznacza zdrowie. I oprócz tego, że wygląda pięknie przede wszystkim jest oznaką prawidłowo działającego organizmu. Zadbane, zdrowe ciało pełne jest energii, samoistnie się regeneruje i oczyszcza. Moim zdaniem zdrowie jest i powinno być na pierwszym miejscu, czego efektem jest szczupła sylwetka.

Tylko jak ją odzyskać? Zwłaszcza, jeśli z nadwagą borykasz się już od dłuższego czasu. Pomyśl, jakby to było żyć inaczej, jakbyś się czuła, gdybyś była szczupła i wyglądała tak, jak naprawdę chcesz…?

        

Opowiem Ci teraz o tym, jak czują się moje klientki po tym, jak osiągnęły swoją wymarzoną wagę

 

Zazwyczaj największym wyzwanie był pierwszy krok, czyli przyznanie się do faktu posiadania zbędnych kilogramów oraz umówienie się do specjalisty. Po czym przychodził strach o to, czy sobie poradzą, że będą głodne przez cały czas i czy w ogóle ich cały wysiłek coś da, czy faktycznie schudną. To naturalne. To wszystko pojawia się na początku drogi, pojawia się i mija.

W krótkim czasie okazywało się bowiem, że dieta jest smaczna, moje klientki mają duży wybór potraw, czują sytość, a ich kilogramy spadają! Już w przeciągu 1 miesiąca następuje radykalna poprawa. Niektóre klientki dzieliły się ze mną, że w końcu śpią w nocy, inne, że czują poprawę w układzie pokarmowym w postaci lekkości, życia bez zgagi, bez bólów. Zawsze jednak, u każdej kobiety, następuje wzrost energii do życia, poprawa koloru skóry, prawidłowe i regularne oczyszczanie się jelit.

W trakcie kuracji dietetycznej moje klientki zaczynają wymieniać garderobę na mniejszy rozmiar, a niektóre wracają do swoich kochanych kolekcji w szafie z wcześniejszych lat. Dodatkowo zaczynają czuć się bardziej atrakcyjne i dostrzegane w swoim otoczeniu. Zaczynają się podobać sobie samym oraz swojemu mężowi ;)

Pewna Pani na wstępie podała cel zmieszczenia się w swoje piękne garsonki i sukienki wiszące w jej szafie od dawna. Jej marzenie spełniło się w 2 miesiące! Nie zapomnę jej uśmiechniętej twarzy na naszej ostatniej konsultacji, kiedy przyszła ubrana w swoją ulubioną kreację z przed kilku lat. Poza ubraniami odzyskała siłę do pracy zawodowej z młodzieżą oraz poprawę kondycji zdrowotnej w tym koncentrację i pamięć.

Inna klientka z kolei schudła aż 25 kg, a  jej obwody w brzuchu zmniejszyły o 26 cm! Obecnie kupuje już zupełnie nowe ubrania i przy każdej wizycie widzę w niej kolejną zmianę w postaci jej otwartości, uśmiechu i radości z dnia codziennego. W czasie naszej współpracy zyskała ona większą odwagę w pracy, otrzymała awans, a mąż na nowo zaczął zwracać na nią uwagę. Okazuje się, że dbanie o własne ciało to nie tylko zadbanie o fizyczność, na lepsze zmienia się dosłownie wszystko.

 

Jak wpływa na nas zdrowsze i szczuplejsze ciało?

 

Będąc w stanie nadwagi i ociężałości zapominamy jak to jest czuć się lżej. Kiedy zaczynamy bardziej dbać o siebie okazuje się, że wysypiamy się, łatwiej jest nam wstać i nie mamy problemu z poranną toaletą.  Na powrót mamy ochotę wyjść na spacer, czy jeździć rowerem i mamy energię do zabaw z dziećmi. Nie sprawia nam już problemu wspinaczka po schodach oraz nie czujemy bólu stawów. Prawda, że to brzmi pięknie?

 

Zastanawiasz się w związku z tym dlaczego tak trudno jest mieć smukłą sylwetkę? Pomimo wielu starań i dobrych chęci?

 

No właśnie. Najpierw należy sobie zadać jedno ważne pytanie: czy na pewno dostosowałaś metody, z których korzystałaś do potrzeb swojego organizmu? Każdy z nas ma inny typ budowy, metabolizm, usposobienie oraz inne dolegliwości, nie mówiąc już o jednostkach chorobowych. Czasami wystarczy odstawić tylko słodycze, żeby ciało odzyskało szczupła sylwetkę, a czasami należy włożyć systematyczną pracę w oczekiwany rezultat.

To nie jest sprawiedliwe. Jednakże jest skuteczne.

Po obserwacjach moich podopiecznych i niezliczonych rozmowach wiem, że bardzo często na początku działa mechanizm krótkiego okresu mocnego działania i następnie odpuszczenia sobie. W taki sposób nie uda się utrzymać rezultatów, czy też osiągnąć je w ogóle. O swoje zdrowie i szczupłą sylwetkę należy dbać codziennie. Nasze ciało jest naszym domem, jeśli o nie nie dbamy może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. I niestety tak się dzieje w wielu przypadkach.

Kiedy jesteśmy młodzi, łatwiej jest nam schudnąć nawet na tzw dietach cud, ponieważ ciało ma zasoby i siłę do lepszej detoksykacji  i zazwyczaj do tego dochodzi aktywność fizyczna wspomagająca układ limfatyczny. Problemy z odchudzaniem zaczynają się po kilku nieudanych próbach z dietami cud, keto, kapuścianych, proszkach czy innych super szybkich sposobach. Prowadzi to tylko do zmęczenia ciała, a szczególnie narządów, które przestają prawidłowo pracować, bo wchodzą w tzw niedoczynność.

Po takich przejściach ciało gorzej się oczyszcza, bo jest w stagnacji limfatycznej, narządy w niedoczynności powodują naszą niechęć do działania i ruchu, a w organizmie mamy sporo toksyn, które powodują różne nieprzyjemne objawy. W najgorszym przypadku występują zaparcia wielodniowe! Kiedy dodatkowo boli brzuch, kumulują się gazy, spada ekstremalnie koncentracja i poziom energii, a właściciel ciała nie udrażnia zastoju w jelitach tylko jeszcze dokłada posiłki każdego dnia, sytuacja staje się naprawdę trudna.

Takie przypadki stanowią prawie 40% moich podopiecznych. Ciekawe jest to, że osoby, które się z tym borykają, jako swój pierwszy cel określają „chcę schudnąć”, a nie „chcę codziennie załatwiać się z lekkością  w toalecie” . Jak widać zdrowie wciąż w wielu przypadkach nie stanowi dla nas najważniejszej wartości.

Jelita mają najwyższą aktywność wg zegara biologicznego o godzinie 7 i 18. Jeśli wstajesz o np. 6:00 to do godziny 7:00 już powinnaś odbyć toaletę, a najlepiej jeszcze raz o godzinie 18:00. Jeśli nie masz z tym problemu, a masz nadwagę należy zastanowić się gdzie jest przyczyna.

Podstawową przyczyną nadwagi jest zazwyczaj nadmiar spożywanych kalorii, następną obniżony metabolizm spowodowany jednostkami chorobowymi, niedoczynnościami lub lekami. Dodatkowo dostarczanie pokarmu, który nas obciąża nie odżywia, oraz złe łączenie produktów odżywczych. Następną może być kumulowanie wody przez gorszą pracę nerek i w tym też układu limfatycznego. Kolejna poboczna przyczyna nadwagi to nadmiar jedzenia i brak ruchu rekreacyjnego. Jak sama widzisz możliwości jest dużo, każdy z nas jest indywidualny.

 

Wniosek jednak jest jeden! Dbanie o ciało na co dzień i  regularne w nim sprzątanie  pozwoli zachować nam zdrowie i szczupłą sylwetkę.

 

Co to znaczy dbanie? Dostarczanie makro i mikro składników z pożywienia żywego (roślin), wody strukturalnej, naturalnego błonnika. Białko budulcowe powinno być budowane z łatwo przyswajalnych aminokwasów z roślin, pestek i orzechów. Gdy nie obciążamy siebie klejami typu gluten czy skrobia z wieloprzetworzonych produktów, cukrami, czyli węglowodanami podawanymi w postaci słodyczy, przekąskami, bułkami, chlebami, kluskami i fast foodami, nasze ciało szybko nam za to podziękuje. Także szczupłą i zdrową sylwetką.

Ważne jest dbanie o alkaliczność diety i pamiętanie, że kofeina, teina nas zakwasza i odwadnia. Wysuszone produkty zabierają nam wodę z jelit i komórek, dlatego trzeba ją uzupełniać. A co z solą i jej nadmiarem w potrawach? Odwadnia nasze ciało i stwarza problem dla nerek i układu limfatycznego, który ma za zadanie nas oczyszczać.

Bądźmy w pierwszej kolejności dobrzy dla siebie i swojego ciała, odpłaci się wyglądem i wieloletnim prawidłowym funkcjonowaniem. A jeśli jest nadwaga lub też źle czujemy się w swoim ciele – warto zdecydować się na zmianę już teraz i nie zwlekać. Zdrowie jest najważniejsze.