Badanie biorezonansem odbywa się na siedząco. Poprzedzone jest krótkim wywiadem zdrowotnym, dzięki któremu wynik badania będzie łatwiej zinterpretować. Po założeniu badanemu słuchawek od biorezonansu, rozpoczynam skanowanie ciała. Długość badania zależy od ilości i rozległości problemów zdrowotnych (zwykle ok. 1 godziny). Jego wyniki uwzględniają stan narządów, poziom hormonów, witamin i minerałów. Pozwalają wskazać alergie pokarmowe, jak również obecność pasożytów, bakterii i wirusów oraz miejsca ich lokalizacji.

Do wydruku patogenów dołączam zalecenia dietetyczne oraz podpowiedź, jakie badania diagnostyczne medycyny konwencjonalnej potwierdzą wyniki testu.

Przy kuracjach metodą biorezonansową (sweeper) wskazane jest wykonanie serii, np. 30 zabiegów.

W czasie zabiegu należy trzymać dwie metalowe końcówki, które podłączone są do aparatury, podczas gdy przez ciało człowieka przepuszczany jest prąd o różnych częstotliwościach (ale niskim natężeniu). Można w tym czasie odczuwać nieprzyjemne mrowienie w rękach lub rozdrażnienie. Całość może być dość czasochłonna – może trwać nawet do dwóch godzin.

Program ustawiam indywidualnie dla każdego klienta biorąc pod uwagę wynik biorezonansu.